Oferty z innych miejsc

Swarzędz (19871)

Jarocin (18273)

Oborniki (18204)

Krotoszyn (17992)

Komorniki (17953)

Skoki (17716)

Kostrzyn (17622)

Śrem (17596)

Turek (17475)

Nowy Tomyśl (17214)

 

Herb Pniew

Pniewy to miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, położone nad Jeziorem Pniewskim. Jest również siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Pniewy. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa poznańskiego. Zamieszkuje tu obecnie niemalże 8 tysięcy mieszkańców. Pniewy położone są na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych takich jak: droga krajowa nr 92 (Miedzichowo – Łowicz), droga krajowa nr 24 (Rudnica – Pniewy), droga wojewódzka nr 187 (Pniewy – Murowana Goślina), drogi lokalne do Brodów, Chrzypska Wielkiego. Komunikację zapewniają autobusy PKS-u. Z pewnością dużym sukcesem gospodarczym było to, że w 2009 roku Honda rozpoczęła budowę tu swojego centrum logistycznego w Pniewach pod nazwą Honda Logistics Center Central-Europe Sp. z o.o. Pniewy to dzieje małego miasteczka Wielkopolski, położonego przy ważnym szlaku handlowo-komunikacyjnym, które pozytywnie zapisało się na kartach historii regionu. Mimo dominacji Poznania, miasto prężnie rozwija się gospodarczo i kulturalnie. W dalszym ciągu następują w tym regiony zmiany mające na celu polepszenie bytu mieszkańców poprzez rozpoczynanie nowych inwestycji. Obecnie władze Gminy starają się o środki z Unii Europejskiej. Uzyskano i wykorzystano już prawie 9,5 mln zł. Planuje się dalszą rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej, kontynuację budowy i remontów ulic i chodników oraz remonty dróg gminnych, jak i realizację nowych zadań inwestycyjnych.


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Pniewach:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Przegląd zagranicznych rynków pracy – praca na Cyprze
Artykuł z dnia: środa, 11 czerwiec 2014
Mogłoby się wydawać, że tak mała wyspa, jak Cypr nie może generować dużych przychodów z przemysłu i gospodarki. Prawda jednak jest całkowicie inna, otóż kiedy Cypr wchodził do Unii Europejskiej między innymi wraz ze Słowenią, był najbogatszym z kandydatów! O czym to świadczy? Między innymi o tym, że cypryjska gospodarka jest bardzo stabilna i generuje duże dochody. Następnym argumentem na poparcie tej tezy jest fakt, że panuje tam bardzo małe bezrobocie – rzędu około trzech i pół procenta, co obecnie w skali światowej (a przede wszystkim europejskiej) to bardzo mało. Naturalnie najwięcej przychodów generuje turystyka, ponieważ ludzie przyjeżdżają tam niemalże przez cały rok...
Czytaj dalej ->


Bezrobocie 2013 dane GUS
Artykuł z dnia: sobota, 19 październik 2013
W sierpniu 2013 r. w porównaniu do lipca br. odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, natomiast w stosunku do sierpnia ub. roku zaobserwowano wzrost zarówno liczby bezrobotnych jak i stopy bezrobocia. Mniejsza niż przed miesiącem i przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. Mniej osób niż w lipcu br. ale więcej niż przed rokiem wyrejestrowano z urzędów pracy. W końcu sierpnia 2013 r. do urzędów pracy zgłoszono więcej ofert pracy niż w poprzednim miesiącu br. i w analogicznym okresie ub. roku.
Czytaj dalej ->


2013 rok. Jakie zawody świecą wakatem?
Artykuł z dnia: poniedziałek, 28 styczeń 2013
Czytaj dalej ->


Kilka prostych kroków do zdobycia pracy w dobie bezrobocia.
Artykuł z dnia: piątek, 25 styczeń 2013


Najdziwniejsze profesje w Polsce
Artykuł z dnia: piątek, 31 sierpień 2012
Topiarz fryty, manipulant drewna, wybieracz monet, tanatopraktor - zapewne mało kto odgadnie czym zajmują się osoby wykonujące te zawody. Część z nich jest na tyle egzotyczna, że próżno ich szukać w ministerialnej klasyfikacji.
Czytaj dalej ->


Parasolnik, który nie lubi nosić parasola
Artykuł z dnia: czwartek, 30 sierpień 2012
Klient przynosi strzępy parasola, a ja muszę sprawić, by znów chronił go przed deszczem - mówi Michał Klarkowski, parasolnik z Poznania.
Czytaj dalej ->


Szczurołap - zawód, który nie wyginie
Artykuł z dnia: środa, 29 sierpień 2012
Zasada jest prosta - szczury były, są i będą. Jeśli ktoś myśli, że ich nie ma, bo ich nie widać, to jest w błędzie. Są cholernie dobrymi obserwatorami - zanim wejdą na dany teren, najpierw wysyłają zwiadowców, którzy obserwują nasze zwyczaje.
Czytaj dalej ->


Zawód: gracz komputerowy
Artykuł z dnia: wtorek, 28 sierpień 2012
Twoje dziecko spędza godziny, grając na komputerze? Nie martw się! W przyszłości może zostać świetnie zarabiającą międzynarodową gwiazdą.
Czytaj dalej ->


Nowy zawód: mąż do wynajęcia
Artykuł z dnia: poniedziałek, 27 sierpień 2012
Może wyprowadzić psa lub wywiercić dziurę w ścianie. Mąż do wynajęcia ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - potrafi po sobie posprzątać!
Czytaj dalej ->


Zarobić na zdrowym stylu życia
Artykuł z dnia: piątek, 24 sierpień 2012


Masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta czyli jak zarobić na urodzie
Artykuł z dnia: czwartek, 23 sierpień 2012
Masażyści, kosmetyczki, fizjoterapeuci, stylistki. W tej branży ofert nie brakuje. Nic dziwnego, że szkoły policealne kształcące w popularnych okołozdrowotnych zawodach, cieszą się coraz większą popularnością.
Czytaj dalej ->


Okoliczne miejscowości:

Obrzycko, Kaźmierz, Pniewy, Obrzycko, Wronki, Szamotuły, Ostroróg, Lwówek, Kwilcz, Duszniki, Chrzypsko Wielkie.